top of page

AKTUALITY

Po delší odmlce...

12.9.2017

Po delší odmlce přidáváme novou aktualitu. Ne že by se v našem aeroklubu za uplynulý rok nic nedělo, ale přeci jen se to trochu opakuje i když nějaké novinky by se našly.

Jednou z nich je to, že se na podzim r.2016,  doplnil náš letecký park, o zánovní motorový LSA letoun HARMONY. Samozřejmě se vedla bouřlivá diskuze o tom, jaký typ letounu by se měl zakoupit, aby plnil úlohu jak turistického, tak vlečného letadla. Nakonec se ukázalo, že volba byla správná, neboť naše „Harmonika“ jak jsme ji začali nazývat, je stále v jednom kole a téměř se neohřeje v hangáru.

Please reload

 Jirka Škárka se v říjnu 2016 zúčastnil Mladoboleslavského poháru v akrobacii na kluzácích a i když celý rok před závody netrénoval, tak vybojoval stříbrnou medaili.

   A pak již přišla záhy dlouhá zima, během které se nám ani nepovedlo si zalétat ve vlnovém proudění, nad Krušnými horami. I když jsme zažili jedno plané cvičení, na které se sjelo mnoho kolegů nejen z českých aeroklubů, ale i z německých. Asi 10 kluzáků bylo připraveno na dráze a další v hangáru, směr a síla větru byla ideální pro vznik vlny, ale nic. Odpoledne se všichni sbalili a jeli domů.

     A teď již k letošnímu roku. V červnu opět proběhla akce „VÍTÁNÍ PRÁZDNIN“ která se povedla stejně jako v předchozích létech, tak se o ní nebudeme více rozepisovat.

     Jaroslav Šíma a Slavomír Tanglmajer se opět zúčastnili SAFARI POHÁRU ve Dvoře Králové. Jarda Šíma se umístil na velmi pěkném 4. místě ve třídě KLUBOVÉ a Slávek Tanglmajer na 7. místě ve třídě VOLNÉ.

A nyní nejzajímavější zpráva letošního konce léta. Po dlouhé pauze, se povedlo v našem aeroklubu vycvičit nového mladého žáka, až k samostatným letům na kluzáku. Pauza byla způsobená hlavně tím, že neslavně známá, zájmová partička EASA, uzemnila všechny kluzáky BLANÍK v celé Evropě a díky tomu jsme i mi museli odstavit naše všechny čtyři Blaníky ke zdi. Po letech čekání se nám povedlo znovu zprovoznit, zatím, alespoň jednoho z nich, abychom mohli začít cvičit žáky. Na jaře 2016 začal létat Aleš Tanglmajer ve svých 13 letech, s instruktorem Liborem Paškem. Postupně procházel výcvikem a v neděli, 3.září 2017 byl přezkoušen panem Petrem Švestkou a puštěn ke svému prvnímu samostatnému letu. Po svém prvním sólo letu, byl po zásluze odměněn osvěžující koupelí. Nyní mu přejeme krásné chvíle při samostatných letech, kterými bude dál pokračovat jeho výcvik, až k pilotní zkoušce, kterou může provést až v 16 letech. A mi všichni si přejeme další zájemce o létání, abychom z nich měli radost, jak se nám před očima rodí noví piloti a pilotky. Také máme jedno další želízko v ohni a doufáme, že o Nikole brzy napíšeme podobný článek.

Stránka - vivat
bottom of page