top of page

AKTUALITY

Vítání prázdnin na Chomutovském letišti

29.6.2016

Stalo se již tradicí, že na konci školního roku, ožije Chomutovské letiště, návštěvou stovek lidí, účastnící se akce „ Vítání prázdnin “. Letos to bylo vítání již čtrnácté v řadě, tak že označení tradiční akce, je jistě namístě. Přes nepříznivou předpověď počasí, se v sobotu 25. 6., sjelo na letiště do Pesvic, mnoho obdivovatelů letectví. Většina návštěvníků tuto akci již dobře znala z návštěv minulých, ale našlo se mnoho takových, pro které to byla novinka a dle jejich sdělení byli nadšeni z nevšedního zážitku. Pro děti všech věkových kategorií bylo připraveno mnoho atrakcí, soutěží a předváděcích akcí. Dospělé, ale i starší děti, zaujal letecký provoz několika motorových letadel – L 200 Morava, Z 43, CESNA 172 a PIPER, ale i aerovlekové starty Z 226 Trenér + kluzák

ASK 21, který následně předváděl akrobacii. Přestože byl program přerušen příchodem frontálních bouřek, zůstalo v hangáru tolik lidí, očekávajících další program, že jsme lety opět zahájili i s kulisou bouřek, přecházejících po Krušných horách.

Opět děkujeme všem divákům, že nás poctili svou návštěvou. Musíme také poděkovat těm členům aeroklubu, kteří svůj volný čas věnovali jak přípravě, tak i samotnému konání akce a pilotům letadel z jiných aeroklubů. Musím ale vyzdvihnout velkou pomoc našim kamarádům z Kladenského aeroklubu, kteří nám již poněkolikáté a nezištně velmi pomohli při pořádání akce.

Děkujeme také za podporu společnostem:

Hasičská Vzájemná Pojišťovna

Severočeské Doly

Please reload

Stránka - vítání prázdnin
bottom of page