© 2015 by AEROKLUB CHOMUTOV. All Rights Reserved

AKTUALITY

Vítání prázdnin na Chomutovském letišti

29.6.2016

Stalo se již tradicí, že na konci školního roku, ožije Chomutovské letiště, návštěvou stovek lidí, účastnící se akce „ Vítání prázdnin “. Letos to bylo vítání již čtrnácté v řadě, tak že označení tradiční akce, je jistě namístě. Přes nepříznivou předpověď počasí, se v sobotu 25. 6., sjelo na letiště do Pesvic, mnoho obdivovatelů letectví. Většina návštěvníků tuto akci již dobře znala z návštěv minulých, ale našlo se mnoho takových, pro které to byla novinka a dle jejich sdělení byli nadšeni z nevšedního zážitku. Pro děti všech věkových kategorií bylo připraveno mnoho atrakcí, soutěží a předváděcích akcí. Dospělé, ale i starší děti, zaujal letecký provoz několika motorových letadel – L 200 Morava, Z 43, CESNA 172 a PIPER, ale i aerovlekové starty Z 226 Trenér + kluzák

ASK 21, který následně předváděl akrobacii. Přestože byl program přerušen příchodem frontálních bouřek, zůstalo v hangáru tolik lidí, očekávajících další program, že jsme lety opět zahájili i s kulisou bouřek, přecházejících po Krušných horách.

Opět děkujeme všem divákům, že nás poctili svou návštěvou. Musíme také poděkovat těm členům aeroklubu, kteří svůj volný čas věnovali jak přípravě, tak i samotnému konání akce a pilotům letadel z jiných aeroklubů. Musím ale vyzdvihnout velkou pomoc našim kamarádům z Kladenského aeroklubu, kteří nám již poněkolikáté a nezištně velmi pomohli při pořádání akce.

Děkujeme také za podporu společnostem:

Hasičská Vzájemná Pojišťovna

Severočeské Doly

Please reload

 
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now